0 item:
 x 

Shporta juaj është e zbrazët!

Littmann® Lightweight II S.E. Stethoscopes

Shto vlerësimin tuaj |

Stoku: Në stok

65,00 €
Prodhuesi: Littmann
Mund të përdoret në të dy anët për auskultim, ofron ndjeshmëri të lartë akustike me performance superiore.
Karakteristikat e produktit: Peshë shumë të lehtë në krahasim me produktet e tjera, peshon vetëm 118 gram. Doreza dy paleshe siguron shkathtësi të diafragmës dhe zë me të mirë. Qasje adekuate edhe në matje të vështira të tensionit të gjakut. Diafragma mundëson të dëgjohen tinguj me frekuencë të ulët dhe të lartë duke ushtruar pak presion në pjesën e gjoksit. Prerja e butë me mbyllje të butë sigurojnë një vulë të shkëlqyer akustike dhe një përshtatje të rehatshme. Mund të përdoret në të dy anët për auskultim, ofron ndjeshmëri të lartë akustike me performance superiore. Stetoskopi ofron një tingull tradicional të kombinuar me një diagra që i lejon përdoruesit të alteroj në mënyrë të përshtatshme midis tingujve të ultë dhe të lartë. Ideal për përdorim të përditshëm nga: Mjekët e përgjithshëm Infermieret Studentet e mjekësisë

Vlerësimet

Nuk ka vlerësime për këtë produkt.
  • Address: Rr. Ali Kelmendi- p.n (te Hotel AFA) Prishtinë, Republika e Kosovës
  • Tel: +383 (0)38 247 717
  • Mob: +383 (0)44 184 254
  • Email: Kjo adresë e-mail është e mbrojtur nga reklamat. Është e nevojshme të aktivizohet JavaScript për ta parë atë.