Omega Prim

Shto vlerësimin tuaj |

Stoku: Në stok

10,00 €
Prodhuesi: Vivaco
Omega Prim

Shtesë ushqyese


OmegaPrim përmban kombinimin optimal të acideve yndyrore të pangopura Omega 3, koenzim Q10 dhe selen.


OmegaPrim është një produkt modern i teknologjisë së lartë duke përfshirë substancat thelbësore për shëndetin kardiovaskular që shpesh mungojnë në dietën tonë të përditshme.


Acidet yndyrore omega-3 të pangopur - acid eicosapentaenoic (EPA) dhe acidit dokosahekzaenoik (DHA), të cilat hyjnë në përbërjen e OmegaPrim rrjedhin nga vaji i purifikuar peshku. Këto acide yndyrore me gjatësi të gjatë EPA dhe DHA janë jashtëzakonisht të dobishme për trupin e njeriut pasi ato kontribuojnë në shëndetin e zemrës dhe aktivitetin normal kardiak.


Coenzyme Q10 është një antioksidant natyral i tretshëm në yndyrë që luan një rol të rëndësishëm në transformimin e ushqimit në energji. Marrja e koenzim Q10 rekomandohet për nevojat e energjisë në trup, veçanërisht për punën e zemrës dhe muskujve. Me moshë, prodhimi dhe sasia e koenzim Q10 në qeliza ulet. Përveç plakjes, mungesa e coenzyme Q10 mund të jetë për shkak të marrjes së statin - barnave për uljen e kolesterolit.


Seleni ka një efekt të fortë antioksidues dhe siguron mbrojtjen e qelizave kundër radikalëve të lirë të dëmshëm.


Kombinimi i përbërësve me cilësi të lartë në OmegaPrim siguron kujdes të plotë për zemrën dhe enët e gjakut.

Përbërësit:
Doza ditore e rekomanduar ditore : 2 kapsula% RDA


Vaju i peshkut përmban
Acidet yndyrore Omega-3 1000 mg -
EPA 18% 180 mg -
DHA 12% 120 mg -
Coenzyme Q10 60 mg -
Selen 45 μg 82

*% e konsumit të rekomanduar ditor;
- doza ditore nuk është përcaktuar


Efektet:

    EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionin normal të zemrës;
    DHA ndihmon funksionin normal të trurit dhe vizionin;
    Selen ka një efekt të fortë antioksidant.

Dozimi:
Merrni 2 kapsula çdo ditë pas një vakt.

Paralajmërim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Shtesa ushqyese nuk është një zëvendësim për një dietë të ndryshme.
Mbani jashtë mundësive dhe syve të fëmijëve.
Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 3 vjeç dhe për njerëzit e ndjeshëm ndaj produkteve të bletëve.
Ruani në një vend të thatë dhe të errët në temperatura nën 25 ° C.

Paketimi: 30 kapsula.

Vlerësimet

Nuk ka vlerësime për këtë produkt.