0 item:
 x 

Shporta juaj është e zbrazët!

Inhalator Hikoneb Aerocare II compressor nebulizer KARE MEDICAL

Shto vlerësimin tuaj |

Stoku: Në stok

20,00 €
Prodhuesi: Kare Medical
Hikoneb® AeroCare II Piston Type Nebulizer është dizajnuar që të përdoret në ambientin jetësor të pacientit.

Njësia AeroCare II është e përkryer për përdorim të përditshëm të një pacienti të vetëm. 

 

Nebulizer është një pajisje që përdoret për të administruar ilaçe tek njerëzit në forma të një mjegulle të lëngshme në rrugët e frymëmarrjes. Prandaj përdoret në trajtimin e sëmundjeve të frymëmarrjes. Nebulizuesit e tipit pistoni pompojnë ajrin nëpërmjet një ilaçi të lëngët për t'u kthyer në një avull, i cili pastaj hidhet në frymëmarrje nga pacienti.

 

Këto ilaçe janë shpesh steroide dhe arsyeja që ata thithen në vend të tretjes është të kufizojnë efektin e tyre vetëm në sistemin e mushkërive / të frymëmarrjes. Përndryshe, ajo sasi e steroideve të ngopura në të gjithë trupin do të ishte toksike.

Vlerësimet

Nuk ka vlerësime për këtë produkt.
  • Address: Rr. Ali Kelmendi- p.n (te Hotel AFA) Prishtinë, Republika e Kosovës
  • Tel: +383 (0)38 247 717
  • Mob: +383 (0)44 184 254
  • Email: Kjo adresë e-mail është e mbrojtur nga reklamat. Është e nevojshme të aktivizohet JavaScript për ta parë atë.